تبلیغات
اطلاعات - مصاحبه با علی کریمی

اطلاعات

مصاحبه با علی کریمی

سه شنبه 28 تیر 1384

به علت سؤال های فراوانی که دوستداران فوتبال و بخصوص علی کریمی در مورد وضعیت او در تیم جدید خود دارند و علی رغم اینکه کریمی اشتیاق چندانی به مصاحبه و سؤال و جواب ندارد، توانستم رضایت او را به انجام یک مصاحبه اختصاصی با خود جلب کنم.

به علت سؤال های فراوانی که دوستداران فوتبال و بخصوص علی کریمی در مورد وضعیت او در تیم جدید خود دارند و علی رغم اینکه کریمی اشتیاق چندانی به مصاحبه و سؤال و جواب ندارد، توانستیم رضایت او را به انجام یک مصاحبه اختصاصی با وب سایت خود جلب کنیم.

در تیم بایرن مونیخ روزگار چگونه میگذره؟

بسیار بسیار متفاوت. یک زندگی کاملا دگرگون شده، از غذا تا هوا و همه چیز دیگر تغییر کرده. در دو هفته اخیر تمرینات سخت و مشکلی رو پشت سر گذاشتیم. بدن سازی آنهم به شیوه ماگات در عادت و شیوه کار من بسیار غریب و ناسازگار بود. روزی دو جلسه تمرین داریم که هر جلسه تقریبا شامل سه قسمت دویدن، حرکات ژیمناستیکی، کار با مدیسن بال و در نهایت تمرینات تاکتیکی به شیوه های مختلف. فشار این تمرینات به قدری بالا بود – بخصوص برای من – که خودم هم باور نمی کنم چنین تمریناتی را پشت سر گذاشته باشم. در حال حاضر تقریبا زندگی اردوئی داریم، بدن سازی و حضور در مسابقات دوستانه مختلف.

از نظر زبان آلمانی به کجا رسیده ای؟

خب زبان یکی از مشکلات هر تازه وارد نا آشنا به زبان آلمانی است. برای من این مشکل همچنان وجود دارد و چیزی نیست که با دو سه هفته حل شود. فعلا یک مترجم و همراه به نام شاهین شبانه روزی با من زندگی می کند. البته او در حریم تیم بایرن مونیخ وارد نمی شود، ماگات حضور هر نوع مترجمی را به داخل زمین و اردو برای من ممنوع کرده است. در حال حاضر کلمه های چپ و راست، صبح و شب، نهار و شام و تعدادی کلمه های فوتبالی را یادگرفته ام.

حدس ها و حرف های زیادی در مورد اینکه در ترکیب اصلی تیم خواهی بود یا نه وجود دارد، عقیده خودت در این مورد چیست؟

من خودم شخصا به این فکر نمی کنم که در ترکیب قرار خواهم گرفت یا نه. برای رسیدن به تیم اصلی راه زیاد و دشواری روبروی خودم میبینم. چیزی که می تونم بگم اینه که این راه رو خوب شروع کردم و هر روز با انگیزه بهتری ادامه میدم. اگر به امید خدا صدمه نبینم تمرینات را با قدرت و روحیه بالا ادامه میدم و حداقل به یک آمادگی بالا خواهم رسید که چه در زمین باشم و چه روی نیمکت حداقل وجدانم راحت است که تلاش خودم رو کردم و ثمره اش را داده.

با توجه به بازی های دوستانه در مورد وضعیت خودت در تیم چه پیش بینی داری؟

این بازی های تمرینی هرگز نمی تواند ملاک تعیین کننده ای برای حضور در ترکیب اصلی تیم باشد. به هیچ وجه دوست ندارم با اخبار ضد و نقیض در جریان تمرینات و اظهار نظر های مثبت و منفی توقعات مردم را بیش از حد بالا ببرم و یا آنها را مأیوس کنم. گل ها و پاس گل ها و کلا بازی های تمرینی و مسابقات دوستانه با تیم های سطح پائین تنها برای آمادگی است و نمی تواند دلیل خوبی برای انتظار های کم یا زیاد در مورد آینده یک بازیکن باشد. به همین دلیل به علاقه مندان فوتبال و بخصوص عزیزانی که لطف دارن وبا دقت اوضاع من رو دنبال می کنن صمیمانه می گویم که هنوز هیچ چیز مشخص و از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. تمرینات بسیار فشرده و سختی است که تمام بیست و پنج بازیکن حاضر در تیم دنبال می کنند و به هر حال هر کدوم از آنها امیدوارند در ترکیب اصلی قرار بگیرند. تنها قولی که می توانم به هواداران عزیز و ایرانیان بدهم این است که با تمام وجود برای آمادگی بدنی و رسیدن به ترکیب اصلی تیم تلاش خواهم کرد، تا خداوند چه خواهد و چه پیش آید.

رفتار بچه های تیم، مربی و مسؤلین با تو چگونه است؟

شکر خدا بچه ها خوب مرا پذیرفته اند با زبان بی زبانی با آنها و در کنار آنها راحت هستم، همه چیز روی برنامه و حساب و کتاب است. از باند بازی و لج بازی، حسادتهای مرسوم و توکار گذاشتن هاخبری نیست. انظباط حرف اول را میزند. برنامه ریزی مشخص و همه چیز در جای خود قرار دارد. قبلاَ هم گفته ام آنچه انگیزه های مرا بالا میبرد همان انظباط و عدم وجود کوچکترین تبعیض در تیم است. یک دستور و اجرای آن برای همگان یکسان است. بازیکن در هر تیمی وقتی تبعیض را نبیند و هر سختی و یا امتیازی برای همگان مساوی باشد دیگه نه اعتراضی و نه پرخاشی و نه جنگ اعصاب. اینجوری وقت برای همه یکسان میگذره.

خانه و ماشین گرفته ای؟

آپارتمانی در یک منطقه تقریبا جنگلی گرفته ام اما فعلا در هتل زندگی می کنم و در اردو های شبانه روزی هستیم. ماشین هم فعلا یک آئودی قرمز دارم که احتمالا تا یکماه دیگر تعویضش می کنم.

از گرفتن شماره هشت خوشحالی؟

خوب مسلما شماره هم جزئی از فوتبال است و این شماره بیشتر از دیگر شماره ها به دل من می چسبد. ولی اگر شماره دیگری هم به من می رسید فرق آنچنانی در روحیه و اراده من نمی کرد.

در آلمان با ایرانی ها بخصوص بازیکنان ایرانی در تماس هستی؟

در این مدت شبانه روز مشغول بوده ام و فقط یکی دو بار فرصت کردم به یک رستوران ایرانی که از قضا آن هم رستوران پرسپولیس بوده بروم و از غذا های ایرانی لذت ببرم. با مهدوی کیا چند بار صحبت تلفنی داشتم و همچنین با زندی. فعلا همه از هم جدا هستیم و سخت درگیر تمرینات بدنسازی تیم هایمان.

فوتبال در ایران را دنبال می کنی؟

فعلا تو فضای آلمانی نفس می کشم و در اردوهای شبانه روزی هستم که به همین دلیل ارتباطم با فوتبال ایران قطع شده. اما فهمیدم که صبا باطری قهرمان جام حذفی شد. به امید خدا وقتی به خانه شخصی خودم رفتم ماهواره جام جم رو وصل می کنم و به ایران متصل میشم.

از طرف خودمون و بقیه هوادارها برات آرزوی موفقیت می کنیم.

منم برای همه ایرانیای فوتبال دوست و عزیز آرزوی سلامتی دارم.[ سه شنبه 28 تیر 1384 - 10:07 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| ارش ] [عمومي , ] [+]